1.)Second Life ücretsiz üyelik için, aşağıdaki linke tıklayınız.

http://secondlife.com/support/downloads/

2.) Açılan sayfada, “Windows SL Görüntüleyici İndirin” tıklayınız.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\11.png
3.) Bilgisayarınıza inen programa çift tıklayarak kurulumu başlatınız.

4.) ”Yükleyici Dili” bölümü karşınıza çıkacaktır. Oradan dili “Türkçe” seçiniz ve “OK” tıklayınız.5.) Karşınıza çıkan pencerede “Kur” seçeneğini tıklayınız.

Açıklama: C:\Users\Fatma\Desktop\16.png

6.) Kurmuş olduğunuz “Second Life” programı masaüstüne gelmiş olacaktır. Onu tıklayarak sayfayı açınız.

7.) Karşınıza çıkan ekranda “Hesabını Oluşturun” bölümünde “Şimdi Başla” butonuna tıklayarak kendinize bir avatar oluşturmaya başlayınız.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\Adsız1.png

8.) Sol üst köşeden dil seçeneğini “Türkçe” olarak değiştirebilirsiniz. Bu sayfada avatar kategorilerinden (kişiler, vampirler, hayvanlar, robotlar, araçlar, rasgele) tercihinizi yapınız ve “Bu Avatarı Seç” butonuna tıklayınız.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\3.png

9.) ”Bir Kullanıcı Adı Oluşturun” bölümüne avatarınıza koymak istediğiniz ismi yazınız ve kullanılabilirliğini kontrol ediniz. “Adı kullanabilirsiniz” şeklinde dönüt aldıktan sonra “Sonraki Adım” a tıklayınız.

Dikkat: "Kullanıcı Adı" bölümünde yazacağınız isim veya isimler arasında boşluk ve Türkçe karakter bulunmamalıdır. Bu isim kalıcıdır ve daha sonra asla değiştirilemez. Bu nedenle kalıcı olmasını istediğiniz bir ismi seciniz.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\4.png

10.) Karşınıza çıkan ekrana bilgilerinizi giriniz. Tavsiyemiz, bir gmail adresi alıp, kaydınıza devam etmenizdir. Güvenlik yanıtında Türkçe karakter kullanmayınız ve cevabınızı unutmamaya özen gösteriniz. Daha sonra “Hesabı oluştur “ tıklayınız. Aktivasyon mailiniz 3-5 dakika içinde mutlaka size gelmelidir.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\5.png

11.) ”İşimiz nerdeyse bitti” bölümüne, altındaki kutucukta yazılı iki kelimeyi, kelimeler arasında bir boşluk bırakarak yazınız. Eğer, orada yazan kelimeleri okumakta zorlanırsanız, "Başka bir tane deneyin” yazısının üstüne tıklayarak, kelimeleri okuyuncaya kadar değiştirebilirsiniz.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\10.png

12.) “Bir Hesap Seçin” bölümünden “Ücretsiz” seçeneğini tıklayınız.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\7.png

13.) Second Life sitesinden mail adresinize gönderilen üyelik doğrulama bağlantısına (aktivasyon linki) tıklayınız. Eğer hotmail veya yahoo adresi kullanıyorsanız, “Gereksiz Postaları” kontrol etmeyi unutmayınız.

14.) Açılan ekranda "Second Life” ı Karşıdan Yükleyin ve Kurun" bağlantısına tıklayınız.
Eğer daha önceden bu siteden bu programı bilgisayarınıza kurduysanız, bunu dikkate almayınız.(Biz en başta kurduğumuz için tekrar kurmayacağız)

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\8.png

15.) Kurulum tamamlandıktan sonra üye kaydınız sırasında belirlediğiniz "Kullanıcı Adı" ve "Parola" bilgilerinizi girerek "Oturum Aç" düğmesine tıklayınız vede yeni üye kaydı için “Hesabınızı Oluşturun” bölümünden şimdi başlaya tıklayarak yeni üye kaydı oluşturabilirsiniz.

Açıklama: C:\Users\Hülya\Desktop\sl\99.png
16.) Şimdi, Second Life ‘ da ikinci yaşamınıza doğmuş bulunuyorsunuz. Bulunduğunuz adada bazı görevler sizi bekliyor.